TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy Strona Główna TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy
Forum TBS Katowice osiedle "Bulwary Rawy" dzielnica Zawodzie w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Koniecznie powiadom swojego sąsiada o tej stronie...


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o założenie satelity (talerza)
Autor Wiadomość
Eve 
Administrator

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 180
Skąd: 6A Katowice
Wysłany: 2008-01-16, 18:35   

Hehe dla mnie to wszystko jest ?mieszne... Za nied?ugo pozwol? nam z domu wychodzi? tylko o okre?lonych porach
 
 
     
Grzegorz 


Etap Osiedla: III
Wiek: 49
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: 6B Katowice
Wysłany: 2008-01-18, 10:18   

Witam wszystkich.
Bardzo zaciekawi? mnie temat z anten? SAT, r?wnie? mam problem, ale troszk? innego rodzaju - niekorzystna lokalizacja mieszkania (czy kto? pomo?e mi obr?ci? ten budynek o kilka stopni?)
A tak na powa?nie, faktycznie co? tu ‘brzydko pachnie’, ?e z g?ry ustalono 1 firm? dostarczaj?c? us?ugi, ‘prawie’ gotow? instalacj? SAT nie zako?czono zbiorcz? anten? i z tego, co czytam niekt?rym robi? problemy z w?asn? anten?…
W przypadki nie wierz?, wi?c jestem pewien, ?e jest to umowa pomi?dzy jupisi a tebeesami na wysokim szczeblu, wi?c maluczcy nie maja nic do gadania.
Oferta jupisi nie jest dla mnie zadowalaj?ca, a niestety z tego, co widz? b?d? na ni? skazany (a taki dobry pakiecik SAT mia?em :cry: )



Pozdrowionka
 
     
tomatom 

Etap Osiedla: III
Wiek: 45
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: koło MDK
Wysłany: 2008-01-18, 10:47   

a ja mam ten sam problem, tylko jestem ju? po wymianie korespondencji z TBS, kt?ry oczywi?cie nie wyrazi? zgody argumentuj?c, i? w budynkach zosta? zapewniony dost?p do medi?w (kabelek). Czeka mnie kolejna korespondencja z Nk?, z kt?r? mam cyrograf. Oby kto? okaza? si? ?yciowy bo nie chc? p?aci? kary za przedterminowe zerwanie umowy, w zasadzie nie z mojej winy...
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-18, 12:00   

Panowie wi?c jest nas 3 to mo?emy razem pisemko wystosowac chyba czytali?cie poprzednia stron? nie ma mowy o tym aby zabronili nam powiesi? anteny natomiast co do Grzegorza to ja si? modli?em o mieszkanie z 2 strony wiedzia?em ?e z tamtej od wej?cia nie b?dzie dzia?a? chocia? ja jestem we wg??bieniu i nie mam astry niesety :-( i nici z premierki HD itp. napewno powinni wskaza? Ci miejsce monta?u anteny a jak nie to niech nam udost?pnia dach przyjedzie kumpel z firmy i zamontuje co trzeba z gwarancj?.
 
 
     
Grzegorz 


Etap Osiedla: III
Wiek: 49
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 19
Skąd: 6B Katowice
Wysłany: 2008-01-18, 12:27   

arczi napisał/a:
Panowie wi?c jest nas 3 to mo?emy razem pisemko wystosowac chyba czytali?cie poprzednia stron? nie ma mowy o tym aby zabronili nam powiesi? anteny natomiast co do Grzegorza to ja si? modli?em o mieszkanie z 2 strony wiedzia?em ?e z tamtej od wej?cia nie b?dzie dzia?a? chocia? ja jestem we wg??bieniu i nie mam astry niesety :-( i nici z premierki HD itp. napewno powinni wskaza? Ci miejsce monta?u anteny a jak nie to niech nam udost?pnia dach przyjedzie kumpel z firmy i zamontuje co trzeba z gwarancj?.


O widzisz i to ju? jest co?, a ten kumpel ma firm? kt?ra ?wiadczy takie us?ugi ??
Je?li tak to zwi?ksza szanse - nie mog? Ci zabroni? wyboru us?ugodawcy, a instalacja w budynku na pewno nie jest w?asno?ci? jupisi...
W wolnej chwili proponuj? poszuka? jeszcze w sieci, nasz przypadek napewno nie jest odosobniony...

Ewentuanie ja zrobie wi?kszy wysi?gnik z?api? ASTR? na twinie i rzucimy kabelek a Ty mi pode?lesz sygna? z HB ;-) :mrgreen:
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-18, 12:48   

Oczywi?cie, ?e ma firm?, kt?ra si? tym zajmuje montuje anteny we wszystkich TBS-ach w Gliwicach, oraz nowo powsta?ych osiedlach, ma podobne zdanie jak my na ten temat, ?e co? tu nie gra. Ja dzisiaj oddaje pismo do ADM i czekam na odpowied?. A co do regulaminu to na pewno wszyscy mamy taki sam i analizuj?c go dok?adnie mamy prawo do monta?u anteny za zgoda TBS-u.

Regulamin porz?dku domowego i zasad wsp???ycia Najemc?w lokali w budynkach mieszkalnych.... ITD...

&6 pkt 5.
„W budynkach, kt?re nie zosta?y wyposa?one w instalacje pozwalaj?ce na odbi?r telewizji kablowej i satelitarnej, Najemcy za pisemn? zgoda sp??ki, mog? zainstalowa? na sw?j koszt anten? satelitarn? (talerz)”
. Itd.. mo?na doczyta?, jakie musz? by? spe?nione warunki, aby tak? zgod? dosta?
Wi?c w naszym budynku nie ma telewizji satelitarnej jest tylko kablowa a w punkcie jest ”i”, czyli ??cznie i tej telewizji i tej nie, jako sp??ka w tym momencie daje nam przyzwolenia na monta? takowej anteny. Pozdrawiam o losach dalszych b?d? informowa? na bie??co jak dostane zwrot pisma z ADM.

Grzesiu, co do kabla mia?em 1 i musia?em ?ci?gn??, ale ten problem akurat mog?em rozwi?za? i do pro?by TBS-u si? przychyli?em kabla ju? u mnie nie ma.
 
 
     
tomatom 

Etap Osiedla: III
Wiek: 45
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: koło MDK
Wysłany: 2008-01-18, 13:54   

je?li N-ka mi odm?wi uwzgl?dnienia moich roszcze? to do??czam si? do zainteresowanych, bo czuj? tu monopol. a UOKiK monopolu nie lubi:P
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-18, 13:55   

A czyta?es regulamin ?e nie wolno Ci podl?czyc innego dostawcy internetu niz UPC je?li wymaga?o by to poci?gni?cia kabla, monopol na ca?ego.
 
 
     
tomatom 

Etap Osiedla: III
Wiek: 45
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: koło MDK
Wysłany: 2008-01-18, 14:15   

no w?a?nie to zdanie jest nie teges w my?l obowi?zuj?cych przepis?w... tu chyba posz?a radosna tw?rczo??... no, ale... czujni lokatorzy 3maj? r?k? na pulsie:P oby wszystkim ?y?o sie lepiej...:P heh
 
     
tomatom 

Etap Osiedla: III
Wiek: 45
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: koło MDK
Wysłany: 2008-01-18, 14:17   

co do netu to co zrobi? z rozwi?zaniem sieci bezprzewodowej te? zabroni?? teoretycznie ka?dy kto b?dzie chcia? "udost?pni?" swoje pod??czenie na WIFI jest niepopularnym dostawc?...:P zostaje jeszcze zabroni? u?ywania cz?stotliwo?ci GSM... tyle teraz promocji bezprzewodowych mobilnych rozwi?za?...


my?l?, ?e bardzo krzywdz?ce jest potraktowanie nowych mieszka?c?w jako "bia?ej karty", nie licz?c si? z tym, ?e wi?kszo?? z nich jest zwi?zanych umowami z innymi dostawcami us?ug wszelakich. Wyczuwam ma?y zgrzyt...
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-01-18, 14:27   

Ca?e szcz??cie ?e mi umowa si? 28 grudnia sko?czy?a :-) i tutaj podpisa?em now?...
UPC - bo potrzebowa?em neta na ju? a innego wyj?cia nie by?o na chwile obecn?...
Tzn mam te? jedn? firm? kt?ra mog?a by to zrobi? przez Wifi ale czekam jak sprawa si? Wam rozwi??e z tymi satelitami... bo przy necie Wifi te? jest antenka i kawa?ek kabelka z balkonu do mieszkania...
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
tomatom 

Etap Osiedla: III
Wiek: 45
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: koło MDK
Wysłany: 2008-01-18, 14:37   

mo?na WIFI pod USB:P a antenki s? takie, ?e mo?na postawi? na parapecie w mieszkaniu.:)
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-01-18, 14:41   

Z tym ?e nadajnik jest na bloku na 1go maja i trzeba by si? na niego skierowa? ?eby wszystko sprawnie chula?o...
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
adam 


Etap Osiedla: III
Wiek: 57
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 109
Skąd: 6B
Wysłany: 2008-01-19, 23:24   

A ja to ola?em... wzi??em UPC, N-k? pchn??em kole?ance w starym lokum. Monopol jest ewidentny a przecie? za tak? kas? w ramach partycypacji powinny si? cz?owiekowi nale?e? jakie? prawa. Z drugiej strony anteny rzeczywi?cie wygl?daj? koszmarnie, wi?c centralna antena SAT powinna by?, tak jak na Witosa (a tam podobno "biedniejszy" TBS :-) ...

Grzegorz - widzia?em, ?e zdj??e? talerzyk - haczyk sam wisi nad gara?ami ;-) ))))
_________________
"two beer or not two beer..."

www.digfoto.pl
Ostatnio zmieniony przez adam 2008-01-21, 10:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
adam 


Etap Osiedla: III
Wiek: 57
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 109
Skąd: 6B
Wysłany: 2008-01-19, 23:27   

Ja sam chcia?em mieszkanie z tej strony (lubi? przestrze? za oknem), i jako? nie zastanawia?em si? czy SAT b?dzie "?apa?"
_________________
"two beer or not two beer..."

www.digfoto.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

• POLECAMY FORUM INTERNETOWE Osiedle Sławka - Katowice
Warszawa - Sushi dowóz DOSTAWA
Restauracja Sushi Warszawa Ochota
Służba Cywilna - Portal oraz Forum Pracowników
Klub Fiat 500 - Polska Strefa FIATA 500

Fryzjer Katowice Zawodzie

Kurs Prawo Jazdy kat. B - Katowice
Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak
Pozycjonowanie stron WWW
SUSHI Pruszków Restauracja
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12